Більшість людей ставить собі запитання, як швидко прокинутися і без зусиль вилізти з-під теплої ковдри. Але щоб легко прокидатися і почуватися повним сил та енергії, треба вчасно лягати та повноцінно висипатися. Тож ці два етапи тісно пов’язані. Тому ми розкажемо вам про деякі секрети швидкого засинання та дієві поради, що стануть у пригоді кожному з вас.
Насамперед ми акцентуємо вашу увагу на тому, що не варто робити перед сном. Адже відомо: попереджений – значить, озброєний. Ми зібрали для вас інформацію про п’ять найпоширеніших причин безсоння.
Недарма це ранковий напій. Адже властивості кофеїну – це стимуляція роботи мозку, рухової активності, підвищення розумової та фізичної працездатності. Одним словом – кава і сон ідуть порізно, тож не варто експериментувати і нав’язувати їм «дружбу». Тому за шість годин до сну – навіть не думайте про смачну каву.
Пам’ятаєте чудове народне прислів’я: «Сніданок залиш собі, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові». Краще і не скажеш – просто згадайте про це перш, ніж з’їсти чергову порцію смачних котлет перед самим сном.
Це також заборонені інгредієнти вечірнього релаксу. Адже алкоголь негативно впливає на нервові клітини, що виробляють важливі для сну гормони – серотонін та норадреналін. А нікотин, що міститься в цигарках, порушує нормальний біоритм, оскільки виконує збуджувальну дію.
Спорт чи фізична робота – це чудова передумова для міцного сну, але лише в тому випадку, якщо виконані в правильний час. Тобто за три-чотири години до сну.
Якщо ви полюбляєте кримінальну хроніку чи фільми жахів, то не скаржтеся на те, що не можете заснути. Уникайте будь-якої новинної інформації перед сном. «Менше знаєш – легше спиш». Тепер розумієте зміст цієї фрази?
Тепер мова піде про те, що обов’язково треба зробити перш, ніж ви опинитеся під теплою м’якою ковдрою та поринете у приємні сновидіння. А це станеться швидко, якщо ви прислухаєтеся до ось цих кілька безцінних підказок:
Тож ми заглянемо зараз у ваш розпорядок дня. Адже все, що трапляється з вами протягом світлової частини пори, впливає на якість сну.
Спальня – це місце, яке одразу повинно налаштовувати на відпочинок. Тому обов’язково попрацюйте над дизайном – загальний вигляд кімнати повинен спонукати до релаксу.
Психологи рекомендують обрати пастельні відтінки. Освітлення має бути неяскравим, а температура в спальні – помірна. Якщо буде надто жарко чи мерзнутимуть руки і ноги навіть під ковдрою – сон обходитиме вас стороною.